Nasze początki

Marcos Bis to firma, która zrodziła się z przyjaźni, marzeń o własnym biznesie i pasji do programowania. Od zawsze chcieliśmy iść swoją drogą i pomagać ludziom w rozwiązywaniu problemów. Jeszcze przed założeniem działalności w 1992 roku, przeprowadziliśmy sporo rozmów z właścicielami firm transportowych i spedycyjnych. Zauważyliśmy, że przedsiębiorcy borykają się z wieloma wyzwaniami i potrzebują skutecznych rozwiązań informatycznych, które:
  • ułatwią im pracę,
  • zwiększą zysk,
  • zminimalizują stres,
  • wesprą ich w realizacji celów biznesowych

Nie było wyjścia – ludzie potrzebowali pomocy, a my chcieliśmy im służyć swoim wsparciem. Marcos Bis pojawił się na rynku.

Ciężka praca i duma

Ciężka praca szybko przyniosła efekty. Projektowaliśmy i dostarczaliśmy innowacyjne rozwiązania programistyczne dla branży transportowej, utiliti, firm budowlanych i flot handlowych. Nasi klienci rośli razem z nami. Czujemy dumę, gdy widzimy, że części z nich towarzyszymy już od ponad 20 lat! Obecnie zatrudniamy 30 pracowników, którzy, tak jak i my, realizują swoje pasje i rozwijają się zawodowo. Nasze wartości pozostają niezmienne.

Ułatwiamy życie

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, spedytorem lub kierowcą, wiemy, z czym mierzysz się na co dzień, bo od 30 lat wspieramy przedsiębiorców, którzy działają w branży TSL. Nasze systemy TMS oraz aplikacje są odpowiedzią na Twoje potrzeby. Dzięki naszemu oprogramowaniu Twoja praca będzie prostsza, szybsza i lżejsza. Chętnie zrealizujemy Twoje pomysły oraz wprowadzimy indywidualne funkcje do systemów. Otrzymasz pełne wsparcie od Załogi Marcos Bis, czyli programistów, architektów i konsultantów.

Przełom – łączymy się z Grupą Inelo

Rok 2020 był dla nas przełomowy. Nawiązaliśmy współpracę z liderem branży transportowej, jakim jest Grupa Inelo. Połączyła nas chęć pomocy właścicielom firm transporotowych, kierowcom i spedytorom.
Inelo jest producentem innowacyjnego oprogramowania i sprzętu do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców oraz satelitarnej lokalizacji pojazdów. Podczas 20. lat działalności, Grupie Inelo zaufało już ponad 10 000 firm transportowych i logistycznych, a także liczne służby kontrolne z 23 krajów Europy. Inelo to jedyna firma na rynku, która dostarcza zarówno zaawansowane narzędzia telematyczne, oprogramowanie oraz aplikacje do rozliczania czasu pracy kierowców,jak również zapewnia całodobowe wsparcie ekspertów. Nasze drogi musiały się spotkać.

Jeszcze większa pomoc

Dzięki połączeniu sił z Inelo, jeszcze skuteczniej możemy Cię odciążyć w codziennej pracy i wesprzeć w realizacji celów biznesowych.
Co się u nas zmieniło? Zwiększyliśmy ogólnopolską sieć sprzedaży, dostęp do nowych technologii, możliwości integracji z wiodącymi rozwiązaniami rozliczania czasów pracy kierowców 4Trans/OCRK, a także z systemami telematycznymi GBox i Assist. Usługa Marcos Bis i Inelo jest holistyczna. Stale udoskonalamy nasze systemy TMS i aplikacje: dbamy o to, żeby były zgodne ze zmieniającymi się dynamicznie przepisami oraz kompatybilne z najnowszymi systemami operacyjnymi i trendami programowania. Wszystko po to, żebyś czuł się bezpiecznie i z większym spokojem osiągał swoje cele biznesowe.
Rozwijaj swój biznes z ludźmi, którzy mają doświadczenie, lubią to, co robią, znają Twoje potrzeby i mają najlepszy Zespół ekspertów, na których możesz się oprzeć.
Maciej Wolny, Jacek Mroziński – twórcy Marcos Bis